Küresel Isınmaya Yol Açan Karbon Gazlarının Atmosferdeki Artışını Azaltmak İçin Neler Yapılmalıdır? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Küresel Isınmaya Yol Açan Karbon Gazlarının Atmosferdeki Artışını Azaltmak İçin Neler Yapılmalıdır?

    0

Küresel  Isınmaya  Yol Açan Karbon Gazlarının Atmosferdeki  Artışını Azaltmak İçin Neler  Yapılmalıdır?

Küresel ısınma gittikçe dünyamız için büyük bir tehdit olmaya devam etmektedir .  Küresel ısınmaya yol açan karbon gazlarının atmosferdeki  artışını azaltmak  için fosil yakıtların tüketimine belirli bir sınırlama getirilmesi gerekir .  Çünkü fosil yakıtlar havaya daha fazla zarar vermektedir .  Bunun yerine  doğal kaynakların kullanılması için yeni buluşlar yapılmalıdır .  Çünkü doğa ile uyumlu olan doğal kaynaklar küresel ısınmaya neden olmaz ve dünyamızın daha yaşanılır bir yer olmasını sağlar .

Bu doğal kaynaklar güneş , rüzgar , jeotermal enerji gibi kaynaklarımızdır . Bunların kullanımını daha da yaygınlaştırmalıyız . Küresel ısınma beraberinde bir çok olumsuzluğu arkasında getirecek , iklimler değişecek , buzullar eriyecek ve dünyamız daha da sıcak olacaktır .  Karbon gazlarının atmosferde daha da fazla artmaması için bilinçli bir üretici ve bilinçli bir tüketici olmaya özen göstererek doğal kaynaklarımızdan  faydalanmaya bir an önce başlamalıyız .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.