Aile Büyükleriniz Hangi Ekonomik Faaliyetlerle Uğraşmaktadır? Bu Ekonomik Faaliyetlerin Yaşantınıza Etkisi Nedir?


Aile Büyükleriniz Hangi Ekonomik Faaliyetlerle Uğraşmaktadır? Bu Ekonomik Faaliyetlerin  Yaşantınıza  Etkisi  Nedir? Düşüncelerinizi  Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Her ailenin geçim kaynağı farklıdır. Kimileri hayvancılık ile, kimileri turizm ile, kimileri çiftçilik ile vb. geçimlerini sağlar. Benim aile büyüklerimin geçim kaynağı da hayvancılık ve çiftçiliktir. Kocaman bir elma  bahçemiz var. Her yıl  bu bahçeye babam çok iyi  bir  şekilde bakmakta ve  çok emek harcamaktadır.  Ağaçlar her yıl budanır, sulanır ve ilaçları sıkılır.

Babam bu işleri yaparken ailemin diğer büyükleri ise  hayvancılık ile uğraşmaktadırlar.  Annem sabahları erkende ineklerimizin  yemini verir, tavukların yemini  verir. Hayvancılıktan  da  çiftçilikten de gelirimiz gelir.

Bu gelir ile ise ailem bizleri okutur ve geleceğe hazırlar. Bazı zamanlar hayvanlar hasta olduğu zaman süt vermezler, yumurta vermezler. Böyle durumlarda maddi sorunlar yaşarız.  Soğuk kış aylarında   buzlu günler olduğu zaman da elmalarımız soğuk alır ve o yıl geçimimiz daha da zorlaşır. Ama yine  de kimseye muhtaç değiliz ve kendi yağımızla kavrulmaya çalışıyoruz. Annem ve babam bu işler ile uğraşırken ablalarım ve  ve abim de bizim derslerimize yardımcı olur. Ablam yemekleri yapar, evleri temizler. Abim ise çarşıda halledilmesi gereken işleri halleder ve yaşamımız böylece akıp gider.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top