Adına Şiirler Yazılan Şahin Bey Sizce Nasıl Bir Kahramandır?


Adına Şiirler Yazılan Şahin Bey Sizce Nasıl Bir Kahramandır?

Bu kaçıncı kurşundur
Bu kaçıncı  Bismillah
Bu kaçıncı ölüdür? Bir türkü söylenir siperlerde her sabah
Vurun Antepliler, namus günüdür
Ben Antepliyim, Şahin’im ağam
Mavzer omzuma yük
Ben yumruklarımla dövüşeceğim
Yumruklarım memleket kadar büyük.

Bu şiiri Gaziantep’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan okumuştur. Bana göre de Şahin Bey vatanına ve milletine aşk ile sevgi ile bağlanmış bir kahramandır.  Antep’teki düşmanları yurttan kovmak için var gücü ile  çalışmış ve  vatan uğrunda mücadele etmiş büyük bir vatanseverdir. O ve onun gibi kahramanlar her zaman  olduğu sürece Yüce Allah’ın izni ile bu vatan  batmaz, bu vatanı kimse yok edemez. Şahin Bey de ülkesine düşkün,  vatanı kurtarmanın namusla aynı olduğunu ve bunun için de ölüm pahasına da olsa vatan için düşman ile çarpışan büyük bir kahramandır.

Not: Milli Birlik ve  beraberliğe  hangi durumlarda ihtiyaç duyarız?
Milli birlik ve beraberlik bir vatanın olmazsa olmazlarındandır.  Milli birlik ve beraberliğe ülkemizin, vatan topraklarımızın   tehlike altına girdiği zaman  ihtiyaç duyarız. Ülkemizi tehdit eden her türlü iç ve dış terör örgütlerine karşı, düşmanlara karşı  her zaman milli birlik ve beraberlik içinde hareket ederiz ve vatanımızın bir karış toprağını dahi zalim düşmana asla ve asla kaptırmayız. Çünkü bizim Yüce Milletimiz  birliğimiz tehlikeye girdiği zaman  el ele , kol kola olmasını bilmiştir ve vatanına her zaman sahip çıkmış ve çıkmaya da devam edecektir.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top