Toplumsal Birlikteliğin Oluşmasında Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışmayı Destekleyici Faaliyetlere Katılımın Önemi Nedir? Yazınız.


Toplumsal  Birlikteliğin Oluşmasında  Sosyal Yardımlaşma Ve  Dayanışmayı  Destekleyici Faaliyetlere Katılımın Önemi Nedir? Yazınız.

Toplumsal birlikteliğin oluşmasında sosyal yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemi çok büyüktür. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma olduğu zaman insanlar arasında kardeşlik ve barış duygusu artar.  Bu faaliyetlere katıldığımız zaman kendimizi mutlu hissederiz ve yardıma muhtaç biri ya da birilerine yardım etmenin rahatlığını  yaşarız.

Toplumda huzur ve güven ortamı artar. Birlik, beraberlik ve dayanışma artar. İnsanlar daha mutlu olur ve daha  hoşgörülü ve merhametli olur.

Maddi durumu olmayan, yoksul insanlar kendilerini daha güvende hissederler ve  içinde yaşadığı toplumda huzur içinde yaşarlar. Bunun  için bu  faaliyetlere mutlaka destek olmalıyız ve çevremizdeki kişilerin yardımlaşmaya katkıları için elimizden gelen  fedakarlığı göstermeliyiz. Bu fedakarlığı ve azmi gösterdiğimiz zaman da daha güçlü ve daha mutlu bir toplum oluruz. Sağlam temeller attığımız için de kimse zor durumlara düşmez ve herkes rahatlıkla  yaşamını sürdürmeye devam eder. İnsanların, insanlığın yaşaması için, güzelliklerin daim olması için, barışın  ve huzurun artması için  böyle faaliyetlere katılmalıyız ve çevremizi de bu konuda teşvik etmeliyiz.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top