Bayramlarda İnsanlar Niçin Birlikte Vakit Geçirmek İster? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.


Bayramlarda İnsanlar Niçin Birlikte Vakit Geçirmek İster? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Mutlulukların paylaşıldığı,  özlemlerin giderildiği, yemeklerin , tatlıların yendiği, herkesi bir araya getiren güzel günlerdir bayramlarımız. Bayram deyince akla gelen  mutluluk, paylaşma, yeme içme, güzel vakitler geçirmedir. Bayramlarda insanların  birlikte vakit geçirme nedenleri şunlardır:

Uzun zamandır birbirini görmeyen  eş, dost, aile bireyleri hasret giderir . Birlikte vakit geçirildiği zaman, yemekler birlikte yendiği zaman, çaylar içildiği zaman kişi ya da kişiler daha da mutlu olur ve barış, huzur olur.

Bayramda küslükler biter ve  sevgi ve saygı daha fazla olur. İnsanlar  dertlerini paylaşmak için,  aileleri ile birlikte güzel günler geçirmek için,  mutlu olmak için  bayramda bir araya gelirler ve güzel vakitler geçirirler.  Bayramlar yalnız geçmemelidir. Çünkü yalnız geçen bayramın ne tadı olur ne tuzu. Bayramda bir araya gelen insanlar  güzel sohbetler ederler, havadan sudan konuşurlar, hasret giderirler.  Büyükler küçüklerin kendileri ile ilgilenmesinden mutlu olur, küçüklerde büyüklerin sevgisini hissettiği zaman kendilerini daha iyi hissederler ve kimse yalnızlık duygusuna kapılmamış olur. Böylece insan daha çok sosyal olmuş olur ve içinde biriktirdiği  sıkıntıları  da sevdikleri ile  paylaşarak gidermiş olur ve güzel vakit geçirilmiş olur. Bundan dolayı bayramları sevdiklerimizle geçirmeliyiz ve bu güzel günlerde birlik, beraberlik içinde bayramı kutlamasını bilmeliyiz.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top