Yukarıdaki Öğrencilerin Yaptığı Faaliyetlerin Amacını Söyleyiniz.


Yukarıdaki Öğrencilerin  Yaptığı Faaliyetlerin  Amacını Söyleyiniz.

Niğde’deki öğrencilerin yaptığı faaliyetlerin amacı şudur: Öğrenciler haftada bir Türk Lirası Bağış kampanyası ile ayda yedi  aileye belli bir yardım yapmaktadır.  Artan para ile de sevgi evlerindeki çocuklara  çeşitli hediyeler verilerek onların mutlu olması sağlanmaktadır.

Böylece yoksul olan kimseler,  kimsesiz çocuklar mutlu edilmekte ve onlar da toplumsal yaşamda  az da  olsa onların  rahat edilmesi sağlanmak istenmiştir.
 Yardım alan aileler ve Sevgi Evlerindeki çocuklar  neler hissetmiş  olabilir? Söyleyiniz.
Yardım alan aileler çocukların bu küçücük kalpleri ile onlara yardım etmesi karşısında duygulanır ve aynı zamanda mutlu olurlar.  Çocuklar da çok mutlu olur ve sevinir.

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Kulübünün Yaptığı bu faaliyeti toplumsal birlik ve  dayanışma açısından değerlendiriniz.
Bu faaliyet toplumda kardeşliği, birlik ve beraberliği daha çok geliştirir. Empati kurma becerisi  daha çok gelişir ve insanlarımız daha bilinçli, daha yardımsever ve daha bilinçli kimseler  olur. Başka kurumlara da örnek olunur.  Toplumda içinde maddi durumu olmayan kimselere yardım edildiği zaman  o kimseler maddi açıdan rahat olur ve  yalnızlık, terk edilmişlik duygusu yaşamazlar.1 yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top