Yukarıdaki Haber Metnine Göre Yardımlaşma Ve Dayanışmanın Önemi Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?


Yukarıdaki Haber Metnine Göre Yardımlaşma Ve Dayanışmanın   Önemi Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?  

Haberde yer alan  konu Van’da meydana gelen depremdir. Van’da meydana gelen depremde altı yüz  kırk dört kişi yaşamını kaybetmiştir. Bu depremde zor durumda kalan ailelere karşı birlik, beraberlik ve dayanışma içinde hareket ederek onlara  yardım edilmiştir. Yardımlaşma ve dayanışma olduğu zaman  orada  hayata  tekrar tutunmaya çalışan kardeşlerimize maddi ve manevi olarak destek sağlamış oluruz. 

Yardımlaşma ve dayanışma olduğu zaman    millet olarak birbirimize daha çok bağlanırız ve birbirimizi daha çok severiz. İnsanlık, insani değerler, sevgi, merhamet gibi duygular hepimizde var olur.

Böyle olunca da güçlü bir toplum, güçlü bir millet oluruz. Bunun için her daim zor zamanlarımızda birbirimize destek olmalıyız. Yardımlaşmanın  toplum halinde yaşamın sonucu olduğunu bilmeliyiz ve ona göre hareket etmeliyiz.  Kardeşlik duygularımız pekiştirmeliyiz ve hep birlikte huzur ve güven içinde yaşamalıyız.
Yardımlaşmanın önemi ile ilgili şu sözleri de unutmamalıyız:
*Muhtaçlara yardım etmek hem kişiye şeref kazandırır hem de onu kötü insanların dilinden korur. Kays bin Asım
*İnsanlar birbirlerine yardımdan el çektikleri gün insanlık yok olur karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz. Walter Scott


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top