Genç Adamı Üzen İnsanların Davranışları Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?


Genç Adamı Üzen İnsanların Davranışları Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?

‘’Yürürken, kağıt toplarken, sabahtan akşama bitap  düşene kadar çalışırken  hep yüzlerini seyrediyorum insanların. Okumak için kitap aldığım  kitapçılar bile ön yargılı bana.’’ 19 yaşındaki genç, kağıt toplayarak annesi ile  üç kardeşini geçindiriyor. Sonra annesi de hayatını kaybediyor.

O ise hala Ankara’da kağıt toplayarak hayatını sürüdürüyor. Okumayı seven genç, seyyar kitapçılardan kitap alarak kendini geliştiriyor. Genç adamı en  çok üzen şeylerden birisi de kağıt topladığı arabanın  yanında  kitap okuren  insanların ona bakışı.

Genç adamı üzen insanların bu davranışları son derece yanlış ve duygusuzcadır.  Kağıt toplayan, maddi durumu iyi olmayan insanlar kitap okuyamaz gibi ön yargılı bir düşünceye sahip insanlardır. Bu insanların bu kalıp yargılarından ve yanlış tutumlarından vazgeçmesi gerekir. İnsanların tuhaf bakması yerine ona güler yüzle bakması ve onu tebrik etmesi gerekir.  Çünkü kitap okumak ve kişinin kendini geliştirmesi çok güzel ve örnek bir davranıştır. Bir yandan evini geçindirmeye çalışan bir yandan da kitap okuyarak işine devam eden genci  tebrik etmemiz gerekir ve insanlara tuhaf tuhaf bakılmaması gerekir.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top