Sağlıklı Yaşamın Önemi İle İlgili Özlü Sözler


Sağlıklı  Yaşamın Önemi İle İlgili Özlü Sözler

İnsan sağlıklı bir yaşam için beslenme düzenine çok dikkat etmelidir. Bunun için de yeterli ve dengeli beslenmedir. Yeterli ve dengeli beslenmeden kasıt mümkün olduğu kadar doğal olan besinleri tüketmek demektir.  Sağlıklı yaşamın bir diğer şartı da günlük olarak spor yapmaktır. Spor yapan ve beslenmesine dikkat eden insan  daha sağlıklı olur ve yaşamdan daha çok zevk alır.
Sağlıklı yaşamın önemi ile ilgili özlü sözler şunlardır:
* ‘’ İki niyetim vardır ki insanların çoğu onların kıymetini hakkıyla takdir edemezler. Onlardan biri sıhhat diğeri de boş vakittir. ‘’Hz. Muhammed

*’’ Gücün ve mutluluğun temeli sağlıktır.’’ Benjamin Disraeli.
* ‘’ Eğer insan kendi biyolojisine dikkat etmezse biyolojisi onun hakkından gelecektir.’’ Thomas Park.

* ‘’ Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.’’ Kanuni Sultan Süleyman.
* ‘’ SağIığı oIanın umudu, umudu oIanın her şeyi var demektir.’’ Arap atasözü .
* “ SağIıkIı mümin, hastaIıkIı müminden daha iyi, daha üstün ve aIIah\’a daha sevimIidir” buyurmuşIardır ‘’ Hz. Muhammed.
* ‘’ İnsanoğIu midesinden daha zararIı bir kap doIdurmamıştır. İnsanoğIuna beIini doğruItacak bir kaç Iokma kâfıdır. MutIaka yemesi gerekirse, midesinin üçte birini Yemeye, üçte birini içmeye, üçte birini de nefes aIıp vermeye (havaya) bırakmaIıdır” buyurmuştur ‘’ Hz. Muhammed.




0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top