Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Başarıları Nelerdir ?


Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Başarıları Nelerdir ?

Türk Eğitim Vakfı eğitim ve öğretime çok önem veren  bu konuda elinden gelen her türlü çalışmayı yapan bir vakıftır. Türk Eğitim Vakfı’nın  ülkemize, ülkemizin öğrencilerine birçok faydası dokunmuştur. Bu vakıf gençlerin umudu olmuş, birçok öğrenciye burs sağlamış ve geleceğimize büyük katkılar sağlamıştır. Başarılı fakat maddi imkanlardan  yoksun olan çocuklara , gençlere her türlü desteği sağlamış ve sağlamaya da devam eden bir vakıftır. ‘’ Geleceğin Adı Umut Olsun’’ sloganı ile yola çıkmış ve ve projesini gerçekleştirmek için gece gündüz çalışmasına devam etmiştir.

Türk Eğitim Vakfı’nın başarıları ayrıca şunlar olmuştur:
* Bağışçıların desteği ile  ihtiyaç olan bölgelere on beş tane ilköğretim okulu açmıştır.
* İki tane Anadolu Lisesi açmıştır.
* Üç tane öğrenci yurdu yaptırmıştır.

* Batman ilimizde de genç kızlarımızın el becerilerinin geliştirilmesi ve onların da geleceğe aydınlıkla bakabilmesi için  “Çok Amaçlı Toplum Merkezini”  hizmete açmıştır.
*Tekirdağ ilimizde de Çıraklık Eğitim Merkezi açmıştır.
* Maddi durumu olmayan , başarılı öğrencilere umut olmuş ve onların maddi ve manevi gereksinimlerini yerine getirmeye çalışmıştır. Yurt içi ve yurt dışındaki birçok çocuğumuza burs vermişlerdir.
* Ücretsiz İngilizce kursları açmıştır.
*Ağaç dikme kampanyaları düzenlemiştir.
*Bir tane kütüphane yaptırmıştır.
İşte tüm bunlardan dolayı Türk Eğitim Vakfı ülkemizin en önemli kurumlarından biridir.0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top