Ülkemizin Bütünlüğünü Bozmaya Ve Ülkemizi Bölmeye Yönelik Eylemler Karşısında Vatandaş Olarak Neler Yapabiliriz? Araştırınız.


Ülkemizin  Bütünlüğünü  Bozmaya Ve Ülkemizi Bölmeye Yönelik Eylemler Karşısında Vatandaş Olarak Neler   Yapabiliriz? Araştırınız.

Cennet ülkemiz Türkiye bugünlere  gelmek için çok zorlu , sıkıntılı yıllardan geçmiştir. Ülkemizi bölüp parçalamak isteyen, onu sömürgesi haline getirmek isteyen sömürgeci ülkeler Allah’ın izni ile bu kötü emellerine ulaşamamışlardır. Çünkü milletimiz her zaman olduğu gibi bağımsızlık savaşında da ülkesine sahip çıkmıştır ve ülkesini bölmek isteyenlere fırsat vermemiştir. Ülkemizin bütünüğünü, birliğini ve dirliğini bölmek isteyenlere karşı bir  Türkiye Cumhuriyeti  vatandaşı olarak şunları yapmalıyız:
* Ülkemize sahip çıkmalıyız. Ülkemizin insanları birlik, beraberlik ve dayanışma içinde hareket etmelidir.

* Terör örgütüne gizliden ya da açıktan destek verenlere gerekli olan en ağır ceza mahkemeler tarafından verilmelidir.
* Her türlü iç ve dış terör örgütünü üstümüzden atmak için , ülke olarak her alanda güçlü olmalıyız. Siyasette, eğitimde, ekonomide, kültürde vb.

* Küçücük yavrularımızın teröre kurban olmaması için, teröristler tarafından kandırılmaması için ülke olarak çok kaliteli  ve nitelikli bir eğitim verilmelidir. Bu konuda ailelere de gerekli eğitim verilmelidir, konferanslar düzenlenmeli ve halk bu konuda bilinçli ve bilgili olmalıdır.
* Bayrağımıza, dilimize, dinimize, inancımıza, kültürümüze sahip çıkmalıyız. Milli benliğimizi  yok etmek isteyenlere karşı güçlü bir duruş sergilemeliyiz ve ülkemizi  asla böldürmemeliyiz.
* Milli ve manevi değerlerimizi yok etmek isteyenlere karşı uyanık olmalıyız.
* Güçlü, eğitimli, donanımlı bir ordumuz olmalıdır. Ordumuzun elindeki teçhizatlar da  çok gelişmiş olmalıdır.
* Bilim ve teknolojide çok gelişmeliyiz ve bu terör örgütlerine kendi kaynaklarımızla cevap vermeliyiz. 
* Geçmişimizi yani tarihimizi asla unutmamalıyız. Tarih bilincine sahip olmalıyız ve  günümüzdeki  gelişmeleri de yakından takip etmeliyiz.0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top