Siz de Yaşadığınız Toplumu Ya Da Bütün İnsanlığı İlgilendiren Bir Sorun Veya İhtiyaç Belirleyiniz. Bu İhtiyacı Gidermek İçin Neler Yapabileceğinizi Planlayınız.


Siz de Yaşadığınız Toplumu Ya Da Bütün İnsanlığı İlgilendiren  Bir Sorun Veya İhtiyaç Belirleyiniz. Bu İhtiyacı Gidermek İçin Neler Yapabileceğinizi Planlayınız.

* Yaşadığımız çevremiz bizim için çok ama değerlidir. Çevremiz kirlendiği zaman  biz de zamanla  bundan zarar görmeye başlarız. Benim  ve içinde yaşadığım toplum için, insanlık için en büyük sorun elbette ki çevre kirliliğidir. Çevre kirliliğine karşı hepimizin sorumlulukları vardır.

Çevremizi temiz tutmak için, yeşil alanlarımızın çoğaltılması için herkes üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmelidir. Herkes evindeki çöpleri bir poşete koymalı ve onun ağzını iyice kapatarak çöp kutusuna atmalıdır.

Evde kullandığımız yağlar suya  karıştırılmamalıdır. O kullanılmış yağları  cam bir şişeye koymalıyız ve onları biriktirerek belediyenin atık yağlar kısmına götürmeliyiz. Böylece   geri dönüşüme de katkı sağlamış oluruz. Çevre kirliliğin olmaması için  yeni teknoloji aletler yapılmalıdır. Bu teknolojik aletler sayesinde  çevre kirliliği önlenmeye çalışılmalıdır.  Ormanlardaki ağaçlar kesilmemelidir. Ormanlara çöpler bırakılmamalıdır.
* İhtiyaç duyduğumuz şey ise geri dönüşüm kutuları olmalıdır. Örneğin okullarda  geri dönüşüm kutularının olması için bodrum katından yukarıya kadar büyük bir boru yapılmalıdır. Yukarıdan o borunun içine atılan kağıt atıkları boru aracılığı ile aşağıya inmeli ve atıklar orada birikmeli ve böylece de geri dönüşüme katkı sağlanmalıdır. Böylece de çöplerimiz boşa  gitmemiş olur ve ülkemizin kaynaklarını yok yere israf edilmemiş olur.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top