Güneşin Hayatımızdaki Önemini Yazınız.


Güneşin Hayatımızdaki Önemini  Yazınız.

Güneş dünyayı ısıtır ve  ve aydınlatır . Güneş olmasaydı dünyamızda canlı yaşamı diye bir şey olmazdı . Onun için tüm canlılar için Güneş çok ama çok önemlidir .  Güneş yaşam kaynağımızdır . Isı ve ışık kaynağımızdır . Döngülerin oluşmasını sağlar . Canlılığın devam etmesini sağlar . 

Enerji kaynağımızdır.  Güneş’in insanlara olan en önemli faydası ise şudur: Çeşitli hastalıkların tedavi edilmesinde antibakteriyel özelliğe sahiptir .

Vücudun D  vitamini gereksinimin karşılanmasında da güneş çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle de  küçük çocukların  kemik gelişiminde çok önemli bir yer tutmaktadır . Bunun için çocuklarımızı her gün güneş çıkarmalı ve onların kollarının ve yüzlerinin 15-20 dakika güneşte kalmasını  sağlamalıyız .  Yine baktığımızda akne ve sivilce tedavisinde de güneşten faydalanılmaktadır. Güneşten daha iyi faydalanmak için ev yaptırırken ya da ev alırken  yön olarak güney yamaçlara bakan yerlerden ev almalıyız . Kuzeye bakan yerlerden ev almamalıyız . Çünkü güneş olduğu zaman hayat olur, içimiz aydınlanır ve daha mutlu oluruz. Kapalı bir ortamda, güneşsiz bir ortamda mutlu olmayız . Bunun için güneş alabilen evlerde oturmaya çalışmalıyız . Güneşten faydalanmalıyız .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top