Tıp Alanında Bir Çalışma Yapsaydınız Hangi Konuyla İlgili Çalışma Yapmak İsterdiniz? Nedenlerini Yazınız


Tıp Alanında  Bir Çalışma Yapsaydınız Hangi Konuyla İlgili  Çalışma Yapmak  İsterdiniz? Nedenlerini Yazınız. 130.sayfa  sosyal bilgiler 6. sınıf

Öncelikli amacım iyi bir doktor olmaktır .  Nitelikli bir doktor olmak istiyorum , çünkü insanlığa faydalı  ve verimli olmak istiyorum . Tıp alanında iyi bir doktor olarak tedavisi olmayan bir hastalığa tedavi bulmak isterdim .  Şu anda tam anlamı ile tedavisi olmayan bu hastalığın tıp dilindeki adı ise SSPE (Subakut Sklerozan Panensefalit) hastalığıdır . Bu hastalığın  nasıl bir hastalık olduğunu  şöyle anlatayım :

Kızamığa karşı aşılanmamış , aşılandığı halde yeterli bağışıklık  düzeyine ulaşmamış veya aşılanmadan önce kızamık geçirmiş çocuklarda ortaya çıkan bir hastalık türüdür. Yani kızamığın beyne sıçramasıdır .   Günümüzde Japonya’da bu hastalığa karşı belli yöntemler geliştirilmekte ve fakat yapılan deneyler  hala insanlar üzerinde gerçekleştirilmemiştir . Bunun için  de ben bu hastalığa kaşı tam anlamıyla bir çare bulunmasını isterdim . Çünkü  ne yazık ki bu hastalığa sahip  olan çocukların aileler çok zor durumdalar. Bu hastalık  çocukta çeşitli yollarla  başlar . Mesela ilk başlarda  havale geçirilir, daha sonra  kişi yürüme yeteneğini, konuşma yeteneğini kaybediyor .

 Zamanla  hiç kimsenin yardımı olmadan tek başına hiçbir işini yapamayacak hale gelmektedir. İyi bir bakım olmadığı zaman ise  ne yazık ki bu hastalar hayata veda etmektedir.   Ben bu hastalığa  bir çare bulmak isterdim ve yüzü solmuş ailelerin derdine derman olmak isterdim ve o çocuklarımızın eski sağlığına kavuşmasını isterdim. Çünkü evde böyle hastaları olan çocukların aileleri çok zor günler geçirmekte ve geçirmeye de devam etmektedir. İnşallah iyi bir doktor olup bu hastalığa tedavi bulacağım ve insanlığa faydalı olacağım.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top