Sorumluluklarımızı Yerine Getirmediğimiz Zaman Hem Biz Hem de Başkaları Ne Gibi Durumlara Düşer? Açıklayınız .


Sorumluluklarımızı Yerine Getirmediğimiz Zaman Hem Biz Hem de Başkaları Ne Gibi Durumlara Düşer?  Açıklayınız .

İnsanı  her zaman sorumlu olmalıdır . Çünkü sorumlu insan çalışmayı seven , rahatına fazla düşkün olmayan insandır . Sorumluluk size verilen  görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmaktır . Sorumluluklarımızı yerine getirmediğimiz zaman işlerimizde başarılı olamayız . Kendimiz boşlukta hissederiz ve ruhen de mutsuz oluruz . Çünkü  bir işi yapmamanın verdiği acı insanı çok üzer .

Biz sorumsuz olduğumuz zaman  bize iş veren , bize güvenen insanları da hayal kırıklığına uğratmış oluruz .

Böylece o insanlar bize bir  daha iş vermez ve güvenmezler .  Sorumsuz olduğumuz zaman kendi gereksinimlerimizi karşılayamayız, kendini gerçekleştirmiş başarılı bir insan olamayız . Sorumsuz olduğumuz zaman  ailemize bakamayız . Onların gereksinimlerini karşılayamayız ve onları zor durumda bırakırız .  İşte tüm bu olumsuzlukların yaşanmaması için her zaman sorumlu insan , çalışkan, planlı ve programlı insan olmalıyız . Hayatın tadı ancak çalışma ile, sorumlu insan olmak ile çıkar .   Boş durmak, sorumsuz  insan olmak kişiye can sıkıntısından başka bir şey vermez . Oysa sorumlu insan  üzerine düşen işi yapar , hem kendine hem de içinde yaşadığı topluma faydalı bir insan olur . İşte bunun için sorumlu olmalıyız ve sorumluluklarımızdan asla kaçmamalıyız .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top