Kutup İkliminde Yaşıyor Olsaydınız Günlük Yaşantınızda Ne Gibi Değişiklikler Olurdu ? Tartışınız. 6. Sınıf 113. Sayfa

Kutup İkliminde Yaşıyor Olsaydınız Günlük Yaşantınızda  Ne Gibi Değişiklikler Olurdu ? Tartışınız. 6. Sınıf 113. Sayfa

Kutup ikliminde yaşıyor olsaydım  hayatımda çok farklı değişiklikler olurdu .  Hiçbir zaman ince kıyafet giyme gibi şansım olmazdı . Çünkü sıcaktan bunalma gibi dert bir yana soğuktan bıkma gibi bir derdim olurdu . Dört mevsim yaşayamazdım . Bunun için  ülkemdeki güzelliklerden , mevsim değişikliklerinden mahrum kalmış olurdum .

Hep kalın kıyafetler, botlar giymek zorunda kalırdım . Dışarıya çıktığım zaman da hep  mont ile çıkmak zorunda kalırdım .

Mesela dışarıda terlik giyemezdim , çünkü orada hava sıcak olmadığı için  bunu yapamazdım . Çünkü ayağım üşür ve kayardım . Bundan dolayı da bir yanım yara olurdu . Soğuk hava şartlarına karşı  kendime göre önlemler  alırdım .  Ulaşımda kızaklar ile hareket ederdim .  Kızakları kullanmak da benim için biraz zor olurdu fakat bundan büyük zevk alırdım . Ülkemdeki tarım ürünlerine hasret kalırdım .  Devamlı  avcılık ile uğraşmak , devamlı balık yemek beni bir süreden sonra bıktırırdı . Sıcak havayı çok özlerdim ve bunlara hasret kalırdım . Oturduğumuz bir yazlık evimiz olmazdı . Genelde soğuğa dayanıklı evlerde yaşamak  mecburi hale gelirdi .  Yazın çadırlarda yaşardık .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top