Evde Ya Da Okulda Neleri Çöpe Atıyorsunuz ? Her Şeyi Çöpe Atmak Doğru Mu ? Açıklayınız.


Evde Ya Da Okulda Neleri  Çöpe Atıyorsunuz ? Her Şeyi Çöpe  Atmak Doğru Mu ? Açıklayınız.

Evde çöpe attığım şeyler  yemek artıkları ,  küflenmiş ekmek ,  patates kabukları , soğan kabukları , meyve kabukları ,  çürümüş sebzeler vb. dir . Okulda çöpe attığım şeyler ise  yediğim yiyeceklerin artıkları ,  kalemtıraştaki çöpler ,  sınıfımızda yerde bulduğum  yiyecekler vb.dir.  Her şeyi çöpe atmak doğru değildir . Çünkü her şey çöpe atılmaz .

Geri dönüşüm diye bir şey  vardır . Özellikle de kullandığımız  kağıtları  çöp kutusuna atmamalıyız . Mesela  bugün okullarda bu durum ile ilgili çalışmalar vardır .  Kullanılmış kağıtlar, defterler, peçeteler  belli bir yerde toplanmaktadır , lastik atıklar belli bir yerde toplanmaktadır . Yiyecek atıkları belli bir kutuda toplanmaktadır . Böylece  kullanılmış olan  kağıt, lastik gibi atıkların  geri dönüşüme giderek tekrar  kullanılma aşamasına gelmesi sağlanmaktadır . Bu da  israfın önlenmesini sağlar ve  ülkemizin ekonomisine katkı sağlar .

Evde kullandığımız kağıt atıklarını , lastik atıklarını vb. de okula götürmeliyiz ve orada kutulara bırakmalıyız .  Böylece geri dönüşümden faydalanmalıyız .  Geri dönüşüm sayesinde insanlar daha bilinçli olur ve  artık her önüne geleni çöpe atmamayı öğrenir .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top