Bütün Bilgilerin Sadece Dijital Ortamda Saklanmasını Doğru Buluyor Musunuz ?

Bütün Bilgilerin  Sadece Dijital Ortamda Saklanmasını Doğru Buluyor Musunuz ? 7. Sınıf Sosyal Bilgiler 131. Sayfa

Yazının bulunması tarihin başlangıcı olarak kabul edilmiştir . Bilim ve teknolojinin hızla gelişmesi ve ilerlemesi ile yazının artık dijital  ortamlarda saklanmasını sağlanmıştır . Tamam bu son derece güzel bir gelişmedir fakat bilgiler sadece dijital ortamda saklanmamalıdır .

Bu  son derece yanlıştır . Çünkü gün gelir o bilgiler bir anda silinebilir , yok olabilir .  Yani elimizdeki verileri kaybedebiliriz . İşte bu gibi olumsuzlukların olmaması için bilgiler kağıda da geçirilmelidir . Ayrıca bilgisayara aktardığımız bilgileri  yedeklerini de  saklamalıyız . Bir daha bu bilgiler bana lazım olmaz düşüncesi ile hareket etmemeliyiz . Yoksa çok büyük sıkıntılar yaşayabiliriz . İşte tüm bu sıkıntıları önlemek için de şunu yapmalıyız : 

Önemli evrakları, kayıt altına alınmış bilgileri bir CD, DVD  gibi ortamlarda saklamalıyız ve bu bilgilerin bize ilerde de büyük katkılar sağlayacağını unutmamalıyız.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top