Bilimsel Ve Teknolojik Gelişmeler Gelecekteki Hayatımızı Nasıl Etkileyecektir ? Tartışınız


Bilimsel Ve Teknolojik Gelişmeler  Gelecekteki Hayatımızı Nasıl  Etkileyecektir ?  Tartışınız. 128. Sayfa 6. Sınıf

Bilimsel ve teknolojik gelişmeler her geçen gün daha da ileriye gitmektedir .  Bunun hayatımıza etkileri şunlar olacaktır : Teknoloji birçok alanda önde gidenleri sevdiği için  , çok sayıda  insanı da geride bırakmaktadır .  Yani bilim ve teknoloji ile ilgilenen gelişmiş ülkeler her alanda söz sahibi olacak, gelişmemiş ülkeler ise geri kalmaya devam edecektir . Gelir dağılımında adaletsizlik olacak, zengin ile fakir arasında büyük farklar olacaktır .

Fırsat eşitsizliği ortaya çıkacaktır. Dolayısı ile gelişmemiş ülkeler çok ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalacaktır . Tabi ki olumlu gelişmeler de olacaktır . Dünyanın en iyi bilim insanları, akademisyenleri dersleri internetten ücretsiz olarak anlatacak ve bundan faydalanmak isteyen kişiler de faydalanacaktır . Sürücüsü olmayan araçlar iş başında olacak ve kendilerine verilen yönergeye göre hareket edeceklerdir . Online alışverişler yapılırken , insansız hava araçları ile teslimat yakın bir zamanda başlayacaktır . Öğrenme becerisine sahip yeni bir bilgisayar yapılacaktır . Bu bilgisayarın adı da  Watson adlı bilgisayardır . Gelecekte akıllı makineler insana olan gereksinimi ortadan kaldıracaktır . Böylece bu makineler nitelikli olmayan işçilerin yerini alacaktır . Uzay alanında yeni çalışmalar yapılacak ve geri kalan ülkeler ise yerinde saymaya devam edecektir . 

Sağlık alanında,gıdada  eğitim alanında , eğlence dalında , iletişim dalında yeni çalışmalar olacaktır ve bunlar kaliteli hizmetler olacaktır . Yani çok çeşit olacak aynı zamanda da yüksek kalite de sağlanacaktır .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top