Arkadaşlar birbirlerine hangi özelliklerinden dolayı güven duyar? Bu neden önemlidir?


Arkadaşlar birbirlerine hangi özelliklerinden dolayı güven duyar? Bu neden önemlidir?

Arkadaşlık son derece önemlidir . Çünkü biri ile arkadaş olabilmemiz için onu kendimize yakın hissetmemiz lazımdır . Kendimize yakın hissetmemiz için de o kişide bazı özelliklerin bulunmasını bekleriz . Arkadaşlık  için gereken özellikleri şu şeklide açıklayabiliriz :

Bir defa arkadaş dediğin sadık olmalıdır . Yani sana bir söz verdiğinde ne olursa olsun bu sözü yerine getirebilmelidir .

Hani derler ya “iki eli kanda olsa bile” mutlaka verdiği sözü yerine getirebilmek için gayret göstermelidir .  Arkadaş olduğumuz kişinin mutlaka sır saklamayı bilmesi gerekir . Yani biz ona güvenerek bir şey söylediğimizde ya da anlattığımızda bunu gidip de başkalarına anlatmamalıdır . Arkadaş dediğimiz kişinin iyi günlerimizde yanımızda olması önemlidir ama daha önemli olan zor zamanlarımızda bizim yanımızda olabilmesidir . Arkadaşlıkta önemli olan özelliklerden birisi de karşılıklı fedakarlıktır . Yani arkadaş dediğimiz kişi bizden sürekli fedakarlık bekliyor ama kendisi hiçbir fedakarlık yapmayı istemiyorsa bu sağlıklı bir arkadaşlık olmaz .

Bu gibi özellikler arkadaşlarımızda olursa ona güven duyabiliriz . Güven de çok önemlidir zaten. Çünkü insan karşısındaki kişiye güvenemediği zaman onunla vakit geçirmesi mümkün olmaz .0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top