Anne Ve Babamıza Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir ?


Anne Ve Babamıza Karşı Sorumluluklarımız  Nelerdir ?

Bizi bu dünyada canından çok seven , bize en büyük değeri , en büyük kıymeti veren sevgili ana ve babalarımızdır . Çünkü onlar bizi bu dünyada koşulsuz seven  en önemli , yegane varlıklarımızdır . Onlar  bizim iyi olmamız için, sağlıklı olmamız için ellerinden gelen  her türlü fedakarlığı yapmışlardır .

Onun için bizim de onlara karşı belli sorumluluklarımız vardır .  Bizler de iyi evlat, hayırlı evlat olmalıyız . Anne ve babaya saygılı olmalıyız ve onlara öf bile dememeliyiz .

Onların bize öğrettiği güzel ahlakı yaşamamızda da uygulamaya devam etmeliyiz .  Derslerimize çok iyi çalışmalıyız , onları üzecek  sorumsuz hareketlerde bulunmamalıyız .  Ev işlerinde annemize yardım etmeliyiz . Odamızı dağınık bırakmamalıyız . Babamız bizden bir şey istendiğinde hemen yerimizden kalkıp onun isteğini yerine getirmeliyiz .  Onları asla kırmamalıyız , incitmemeliyiz , saygıda kusur etmemeliyiz .  Onlar bizim  iyi insan olmamız istedikleri için yeri geldiği zaman bize kızabilirler , bizi uyarabilirler . Bu durumda onları hemen terslememeliyiz , her söylediklerine hemen alınmamalıyız .  Her zaman iyi ve ahlaklı bir insan olmalıyız . Onlar yaşlandığı zaman onları huzur evine terk etmemeliyiz . Onları yanımıza almalıyız ve onlara en iyi şekilde bakmalıyız . Onları çok ama çok sevmeliyiz .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top