Yalnız Başına Yaşayan Yaşlıların Sizce En Büyük Sorunları Nelerdir? Bu Sorunların Çözümü İçin Çevredeki İnsanlar Neler Yapabilir?


Yalnız Başına Yaşayan  Yaşlıların Sizce En Büyük Sorunları  Nelerdir? Bu  Sorunların Çözümü İçin Çevredeki İnsanlar Neler Yapabilir?

Yalnız yaşayan yaşlılarımızın en büyük sorunu bana göre güvenlik sorunudur . Çünkü yaşlılar artık eskisi kadar  güçlü olmadığı için kimi kendini bilmeyen insanlar onları dolandırmak istemekte, onlara zararlar vermekte ve onlara işkence etmektedirler .

Ne yazık ki haberlerden de görüyoruz  ki  kimi cani insanlar yaşlılarımıza her türlü zararı verecek kadar insanlıktan çıkmış vaziyettedirler . Yaşlıların  bana göre çocukları onlara bakmalıdır .

Onları yalnız bırakmamalıdır . Eğer çocukları bakmıyorsa orada yaşayan komşuları yaşlıları devamlı ziyaret etmeli , onları gözetmelidir , eve giren çıkan kişileri izlemelidir . Yaşlılar korunmaya ve bakıma  muhtaçtırlar . Bunun için onların çevresi el  birliği ile yaşlılarımıza sahip çıkmalıdırlar . Yaşlılarımızın diğer sorunları ise şunlardır : Yaşlandıkları için gözleri eskisi gibi görmemekte , eskisi gibi işlerini tam anlamıyla yapamamaktadırlar . Bu da onların kendilerini yetersiz hissetmelerine neden olmakta be bu durumda çok üzülmektedirler . Ayrıca  hasta olanları yatağa bağlı oldukları için  çok zor günler geçirmektedirler . Çevrede bulunan insanlar yaşlılara iyi davranmalı, onları sevmelidir .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top