Televizyonda Doğal Afetlerle İlgili Bir Haber İzlediğinizde Neler Hissediyorsunuz? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız

Televizyonda Doğal Afetlerle İlgili Bir Haber İzlediğinizde Neler Hissediyorsunuz? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.  5.sınıf Sosyal Bilgiler 86.sayfa

Televizyonda doğal afetler ile ilgili haberler olduğunda o haberleri merak ediyorum ve izliyorum . Eğer doğal afetler sonucunda insan ve hayvanlar hayatını kaybettiyse ya da yaralandıysa üzülüyorum ve  içimi bir hüzün kaplıyorum . Çünkü hiçbir canlıya zarar gelmesini istemiyorum .

Özellikle de savunmasız olan bir bebeğin  deprem sonucunda enkaz altında kalması beni derinden sarsıyor , anasını , babasını kaybetmiş , yavrusunu kaybetmiş kişileri görünce ağlıyorum ve onlar için dua ediyorum .

Çığ altında kalan bir dağcının  ölüm haberini alan ailesi için çok acı bir durum olduğunu düşünüyorum ve kendimi o ailenin yerine koyarak çok içim acıyor .  Bir sel felaketinde selde kaybolan çocukları izlediğim zaman , yoksul bir ailenin küçücük evini su bastığı zaman, iş yerlerini su bastığı zaman o insanlara çok üzülüyorum . Çünkü doğal afetler sonucunda can ve mal kaybı yaşanıyor . Yine baktığımda erozyon sonucunda  o erozyonun altında kalan evler olabiliyor . O evin içinde yaşayan insanlar zarar görüyor ve dolayısı ile birçok sorun ortaya çıkıyor. Allah’ım tüm insanları doğal afetlerden korusun ve hiçbir canlının burnu bile kanamasın inşallah .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top