Kullandığınız Teknolojik Aletler Hayatınızı Nasıl Etkiler?


Kullandığınız  Teknolojik Aletler Hayatınızı Nasıl Etkiler? Sosyal bilgiler sınıfı 96.sayfa 5.sınıf sosyal bilgiler

Kullandığımız teknolojik aletlerin hayatımıza olumlu etkileri de olur , olumsuz etkileri de  olur. Teknolojik aletleri amacımıza uygun kullanırsak bize herhangi bir zararı olmaz . Örneğin telefonda saatlerce konuşursak bu durumdan  sağlığımız olumsuz etkilenebilir . Telefonu amacımıza uygun olarak kullanırsak bize fayda sağlar .

Teknolojik aletlerin insanlığa faydası çok olmuştur . Çünkü kısa zamanda çok verimli işler yapılmıştır onlar sayesinde . Örneğin; diyaliz cihazı böbrek hastaları için çok gerekli olan bir cihazdır. Bu cihaz çalışmadığı zaman böbrek hastaları için riskli durumlar ortaya çıkar. Yine komada olan birinin cihazındaki elektrik fişi çekildiği zaman o insan yaşama veda eder. İşte bu cihazlar yaşamda önemi çoktur . Araba , uçak, otobüs, minibüs gibi araçlar  bizi gideceğimiz yere kısa zamanda götürür .  Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutma makinesi yaşamımızı kolaylaştırmıştır . Böylece saatlerce vaktimiz boşa geçmemiş olur. Teknolojiye bağımlı olmadan onu iyi kullandığımız zaman bize faydaları da çok olur.

Kullandığımız teknolojik aletler olmasaydı bugün yaşam daha zor olurdu. Çünkü daha çok zamanımız giderdi ve verim fazla sağlanamazdı.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top