Devlet Hizmetlerinde Teknoloji Ve Kullanımının İnsanların Yaşam Kalitesi Ve Toplumsal İlişkiler Üzerindeki Etkisi Nedir ?


Devlet Hizmetlerinde Teknoloji Ve  Kullanımının  İnsanların Yaşam  Kalitesi Ve Toplumsal  İlişkiler Üzerindeki  Etkisi Nedir ?

Devlet hizmetlerinde teknoloji kullanımı insanların yaşam kalitesini artırmıştır . Çünkü teknolojinin hayatımıza girmesi ile insanlar zamandan ve emekten tasarruf etmişlerdir . Bu da toplumsal  ilişkiler üzerinde de olumlu etki yapmıştır . Eskiden teknoloji fazla gelişmediği için insanlar saatlerce kuyrukta beklerdi bu durumda hem insanı sıkar hem de kişinin zamanının boşa gitmesinde neden olurdu .

Günümüzde ise insanlar artık evden bile devlet hizmetleri ile ilgili işlemlerini yapabilmektedir .

Bu da kişinin yaşam kalitesinin daha çok artmasını sağlamaktadır .  Teknolojinin hayatımıza girmesi ile insanların işlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir .  Örneğin eskiden yaşlıların maaşları verilirken yaşlılar saatlerce kuyruk beklemek zorunda kalırdı. Bu da kimi yaşlıların rahatsızlık yaşamasına neden olur ve  yaşlı kişi bu durumda çok yorulurdu . Şimdi ise kartı ile istediği zaman parasını çekebilmekte ve kimseye de muhtaç olmamaktadırlar  . Daha birçok işlemlerimizde devlet bize kolaylık sağlamıştır ve teknolojinin faydalarını görmüşüzdür. Bunun için bizler de ülke olarak teknolojiye, bilime çok önem vermeliyiz. Zamanımızı artık daha faydalı işlere harcamalıyız.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top