10 Kasım İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


10 Kasım İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Milletine olan  vatanına olan bağlılığı ile, vatanseverliği ile tanınan bir kahramanın  bu dünyadan ayrılışının 80. yılı bugün .  Sarı saçları, mavi gözleri ile milletine umut ışığı oldu o büyük lider . O, büyük komutan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal . Sen yoksun bugün belki ama hep içimizdesin atam . Çünkü sen hiç ölmedin bizim ruhumuzda , hissimizde . Ne büyük işler yaptın, ne çok zorluklar aştın da Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdun .

Mala mülke  önem vermedin. İnsana, insanlığa barışa, bağımsızlığa önem verdin her zaman.  Tehditlere pabuç bırakmadın . Çünkü sen ölümden hiçbir zaman korkmadın . Milletine her zaman sadık oldun . Hastalığında bile ‘’ Beni Türk  hekimlerine emanet ediniz.’’ diyerek milletimize olan  güvenini bir kez daha kanıtladın . Bugün aramızda yoksun belki  ama biz her sabah sınıfta senin sarı saçlarına ve mavi gözlerine bakarak ders  işliyoruz . Çünkü senin o  muhteşem bakışlarından güç alıyoruz Mustafa Kemal’im .  Senin değerlerine  hep bağlı kalacağız. Cumhuriyeti koruyacağız, demokrasiye sahip çıkacağız .

Vatanımız için durmadan  çalışacağız ve ülkemizi her alanda yükseltmek için elimizden gelen fedakarlığı göstereceğiz . Işıklar içinde, nurlar içinde uyu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’üm.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top