Vatan, Bayrak, Millet, Dil, Huzur ve Bağımsızlık Kelimelerinden Oluşan Bir Parafgraf Yazınız.


Vatan, Bayrak, Millet, Dil, Huzur   ve Bağımsızlık Kelimelerinden Oluşan Bir  Paragraf  Yazınız.

Türk Milleti her zaman  bağımsızlığına çok düşkün olan asil bir millet olmuştur .  Her ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından asla ödün vermek istememiştir . Çünkü  milletimiz için kendi vatanında yaşamak , kendi topraklarında yaşamak ve nefes almak en büyük özgürlüktür . 

Milli Mücadele yıllarında ülkemiz  çok zorlu zamanlar atlatmıştır . Bizi kölesi etmek isteyen devletler bayrağımızı, dilimizi, dinimiz yok etmek istemişler . 

Bunun için de vatanımıza saldırmışlar ve huzurumuzu bozmak için var güçleri ile milletimiz ile çatışmışlardır .   Türk Milleti hiçbir zaman korkak bir millet olmamıştır . Kahraman Mehmetçiklerimiz , kahraman kadınlarımız vatan için , din , dil için , bağımsızlık için  bu kutsal davada şehit olmuştur . Bu vatan topraklarında hayatını kaybeden her bir vatan evladının hakkı vardır . Biz gençlere düşen görev de bu vatan topraklarına en iyi şekilde sahip çıkabilmektir . Kültürel yozlaşma içine girmeden , başka milletlerin kültürü altında yok olmamak için kendi dilimize sahip çıkmalıyız , dinimize sahip çıkmalıyız . Özenti millet olmamalıyız . Batının yaşayış tarzını model almamalıyız , batının bilim ve fennini almalıyız.  Vatan için, bayrak için, bağımsızlık için çok çalışmalıyız .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top