Nişan Ve Düğün Törenlerinin İnsanların Bir Arada Yaşaması Açısından Önemi Nedir ? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Nişan Ve Düğün  Törenlerinin  İnsanların  Bir Arada  Yaşaması Açısından  Önemi Nedir ?  Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.  5. Sınıf sosyal 53. sayfa

Nişan  ve düğün gibi törenler insanları bir araya getiren , insanların en mutlu günlerinde  birlikte olmasını sağlayan özel günlerdir.   Böyle günlerde  insanlar daha bir dayanışma içinde ve birlik içinde hareket eder .  Çünkü nişan ve düşünerek bizim kültürümüzün bir  vazgeçilmez bir parçasıdır .  

Uzun zamandır birbirlerini görmeyen  akrabalar ,  eş ve dostlar yine bu  törenler amacı ile bir araya gelir ve  burada güzel sohbetler gerçekleşir . 

Birlik,  beraberlik sağlanır .   Toplum bu şekilde daha güçlü olur ve kültürümüz de yaşatılmış olur .  Bunun için nişan ve düğün törenlerimizde yakınlarımız yalnız bırakmamalıyız .  Onlara destek olmalıyız ve onları en mutlu günlerinde  daha da mutlu etmeliyiz . Böylece  biz de mutlu oluruz .   Bu törenlerimizin yaşatılması için  elimizden gelen  işleri yapmalıyız ve bu konuda üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz .
Not:  Örneğin askere giderken de insanlar arasında birlik,  beraberlik sağlanmış olur.  Askere giden genç davullarla zurnalar ile uğurlanır ve böylece askere giden kardeşimizin de  mutlu olur ve vatanını en iyi şekilde savunur.  İşte bunun gibi kültürel değerlerimize sahip çıkmalıyız ve bu kültürel değerlerimizi yaşamalıyız,  gelecek nesillere de aktarmalıyız.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top