Milli Ve Dini Bayramların Önemi Nedir ?


Milli Ve Dini Bayramların Önemi Nedir ?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı , 19 Mayıs  Gençlik ve Spor Bayramı , 30 Ağustos Zafer Bayramı milli bayramlarımızdır . Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ise dini bayramlarımız arasında yer alır . Milli bayramlar yaşandığında insanlarda farklı bir mutluluk olur . Çünkü insanlar birlik , beraberlik içinde olur .

Çocuklarımız , gençlerimiz milli bayramlarda çeşitli etkinlikler düzenler ve milli bayramların olduğu gün çok eğlenceli bir gün olur . Milli ve dini bayramlar insanların ortak mirasıdır . Bayramlarda insanlar arasındaki muhabbet daha da artar ve coşkulu bir gün olur .

 Kültürümüzün bir parçası olan milli ve dini bayramlar bizim bir olmamızı sağlar ve bizi daha da güçlü kılar . Milli bayramlarımızı kutlanırken geçmişimiz ile gurur duyarız .  Milli bayramlarımıza sahip çıkarız ve milli bayramlarımızın  değerini biliriz. Dini bayramlarımızda da birlik içinde oluruz ve dinimizin gereği olan bu bayramları da barış ve mutluluk içinde kutlamaya çalışırız. Dayanışma ve birlik artar . Dini bayramlarımızda dargınlık olanlar , küsler barışır. Küçükler büyüklerin elinden öper, hasta ve mezar ziyaretleri olur. Gelenek ve göreneklerimizin bir parçası olan çeşitli yemekler yapılır ve  insanlar birbirini ziyaret eder. Böylece insanlar arasındaki sevgi ve saygı artar.  Milli ve dini bayramlarımızın kıymetini her zaman bilmeliyiz.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top