Milli Mücadelenin Ülkemiz Ve Milletimiz İçin Önemi Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?

Milli Mücadelenin  Ülkemiz Ve Milletimiz İçin Önemi Hakkında  Neler Söyleyebilirsiniz? 4. Sınıf sosyal bilgiler  sınıfı

Milli Mücadele Türk milletinin  büyük mücadelesidir . Ülkemizi yok etmek isteyenlere karşı kadını ile  erkeği ile hareket etmiştir milletimiz . Milli Mücadelemiz devam ederken insanlarımız çok zorluklar yaşamıştır . Açlık, sefalet, soğuk vb.  Bu ülke toprakları çok zor şartlarda kazanılmıştır . Ne topumuz, ne tüfeğimiz vardı . Var olan sadece iman gücüydü .

Vatan birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olunarak kurtulmuştur . Tayyar Rahime, Şerife Bacı, Halide Edip Adıvar, Ayşe Hanım vb. kahraman kadınlarımızın emekleri ve Mehmetçiklerimizin  fedakarlıkları ile kurtulmuştur bu vatan .

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları vatan yolunda mücadele etmekten korkmamıştır. ’’ Ya istiklal ya ölüm’’ demiştir Gazi Mustafa Kemal . Fransızlara karşı, Ermenilere karşı, Yunanlılara karşı amansız bir mücadele vermiştir Türk milleti . Bugün bu topraklarda özgür bir şekilde yaşıyorsak , yemeğimizi yiyebiliyor , suyumuzu içebiliyorsak , işimize rahat gidip gelebiliyorsak bunu kahraman milletimizin yaptığı fedakarlıklara borçluyuz . Bize düşen görev de bu vatana sahip çıkmaktır . Bayrağımızı yere indirmemek , bayrağımızı düşmanlara teslim etmemektir . Milli marşımız olan İstiklal Marşı’na sahip çıkmaktır . Bu vatan yolunda hayatını kaybeden  tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet dilerim . Yerinizde rahat uyuyun Gazi Mustafa Kemal, Mehmetçikler ve kahraman milletimin kahraman insanları .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top