Milli Mücadelenin Ülkemiz Ve Milletimiz İçin Önemi Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz? 4. Sınıf sosyal bilgiler

Milli Mücadelenin Ülkemiz Ve Milletimiz İçin  Önemi Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz? 4. Sınıf sosyal bilgiler

Milli Mücadele milletimizin , ülkemizde emelleri olan  ülkemize düşman olan ve ülkemizi yok etmek isteyen devletler ile mücadelesidir . Milli Mücadele ülkemizin bağımsızlığını korumak için milletimizin  birlik  beraberlik ve dayanışma içinde düşmanı yurttan attığı mücadeledir . Milli Mücadele sırasında  aziz Türk halkı çok zorluklar yaşamıştır .

Kahraman analarımız , kadınlarımız daha yeni doğmuş bebeklerini evde bırakıp vatan  için düşmanla çarpışmaya gitmiştir .

Çünkü bizim milletimiz “Bir ölürüz, bin diriliriz’’ düşüncesi ile hareket eden bir millet olmuştur . Milli Mücadele’yi Samsun’dan başlatan  saygıdeğer Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’üm vatanı için , milleti için  elinden gelen her türlü fedakarlığı sonuna kadar yapmıştır ve ülkemizi Mehmetçiklerimiz ile birlikte  yurdumuzdan kovmuştur . Ülkemizin bağımsız olması sömürge altında olan , güçsüz ülkelere de örnek olmuştur . Bir Çanakkale Savaşı bile bizim   tarihte ne kadar büyük bir destan yazdığımızın kanıtıdır aslında .   Milletimizin kahraman evlatları , vatan için , namus için , şeref için , bağımsızlık için bu uğurda şehadet şerbetini  içmiş  ve şehit olmuştur . Bize bu vatanı bırakan şehitlerimize layık bir  genç olmalıyız . Cumhuriyet’e, demokrasiye sahip çıkmalıyız ve ülkemizin bir olması için her zaman çalışmaya devam etmeliyiz .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top