Cep Telefonunun İcadı İle Sosyal Hayatta Neler Değişti ? Yazınız .


Cep Telefonunun İcadı İle Sosyal Hayatta Neler Değişti ?  Yazınız .

Teknoloji her  geçen gün daha da gelişmektedir . Her şeyin iyisi  ve daha da iyisi çıkmaya devam etmektedir . Televizyon , bilgisayar , cep telefonları vb.nin hayatımıza girmesi ile  hayatımızda birtakım değişilikler meydana geldi . Cep telefonunun hayatımıza girmesi ile insanlar artık uzaktaki yakınları ile görüntülü konuşmaya başlamıştır . Çünkü cep telefonunun interneti ile birçok işler yapılır hale gelmeye başlamıştır .

 İnsanlar cep telefonu ile alışveriş yapma,  fatura yatırma, sınav parası yatırma, sınav başvurularında bulunma, araştırmak istediği bir konu hakkında bilgi edinme ve daha birçok şeyleri yapar hale geldi .

Cep telefonu icat edilince insanlar daha çok telefonla ilgilenmeye başladı ve bu da insanlar arası yüz yüze iletişimin azalmasına neden olmuştur. Örneğin ; akşam işten  çıkıp eve giderken bile herkesin eline bir telefon var ve insanlar sadece o telefondaki bilgilere bakıyorlar, kimse kimsenin yüzüne bakmıyor . Karşıdan gelen arabayı bile görmeyip kaza yapanlar oluyor . İşte böyle zararları da vardır cep telefonun . Cep telefonunu hayatımızın her alanına sokmamalıyız . Gerçekten ihtiyaç duyduğumuz zaman işlerimizi yapmalıyız ve onu bir hayati ihtiyaç gibi görmemeliyiz . Toplum içine çıkmalıyız , çevremizdeki insanlar ile konuşmalıyız , iletişim kurmalıyız ve sosyal olmalıyız . Cep telefonunun bizi asosyal yapmasına izin vermemeliyiz .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top