Çanakkale Savaşı’nda Komutan Olduğunuzu Ve Taarruza Geçmeden Askerlerinize Bir Konuşma Yapacağınızı Hayal Ediniz. Konuşma Metninize Etkileyici Bir Hitap İfadesiyle Başlamayı Unutmayınız. Metninizde ‘’ Özveri, Sorumluluk, Bayrak, Vatan, Bağımsızlık, Şehitlik’’ Kelimelerini Kullanınız.


Çanakkale Savaşı’nda  Komutan Olduğunuzu Ve  Taarruza Geçmeden Askerlerinize Bir Konuşma Yapacağınızı Hayal Ediniz.  Konuşma Metninize Etkileyici Bir Hitap İfadesiyle Başlamayı  Unutmayınız. Metninizde ‘’ Özveri, Sorumluluk,  Bayrak, Vatan, Bağımsızlık, Şehitlik’’ Kelimelerini  Kullanınız. 

Asil Türk Milletinin  , vatan için canını feda etmeye hazır olan kahraman askerleri!  Vatanımızın işgalden kurtulması için , bağımsızlığımızın elden gitmemesi için  bu yolda ya öleceğiz ya öleceğiz . Bunun başka çaresi yoktur .

Bu kutsal vatan toprakları ecdadımız tarafından kolay bir şekilde ele geçirilmemiştir . Bu topraklar Osmanlı toprağıdır . Bu toprakları düşmana verip kaçamayız.

Çünkü burası bizim ana vatanımızdır .  Ey kahraman askerlerim! Sakın ola ki korku ve kaygı gözünüzü bürümesin, çünkü başarmanın önündeki en büyük engel korku  ve başarmaya  inancın olmamasıdır .  Bu vatan ancak sorumlulukla , özveri gösteren  yiğit  Mehmetçikler sayesinde kurtulacak ve bağımsızlık asla elden gitmeyecektir . Bayrak için, vatan için, bağımsızlık için, şehadet şerbetini içip şehit olmak için bu yolda ölmek de vardır, dönmemek de vardır. Karar size  kalmış, kahraman askerlerim. Ben bir naçizane komutanınız olarak biliyorum ki sizin gibi asil milletin evlatları bu vatanı sahipsiz bırakmayacaktır. Şehitlik yolunda çekilen çile insana abı hayat içirilmiş gibi olur. Korkmayın askerlerim, namusumuz için, şerefimiz için haydi vatan yolunda canlar verilsin ve düşmanlara büyük darbe vurulsun. Hepinizin alnından öpüyor ve sizin gibi aslanları Yüce Allah’a emanet ediyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun  kahraman lider Mustafa Kemal’in kahraman askerleri.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top