Bir Okul Müdürü Olduğunuzu Düşünerek Cumhuriyet Bayramı Konulu Konuşma Yapınız.


Bir Okul Müdürü Olduğunuzu Düşünerek  Cumhuriyet Bayramı Konulu Konuşma Yapınız.

Okulumuzun değerli öğretmenleri değerli hizmetlileri , değerli öğrenciler ve değerli veliler !
Biliyorsunuz ki bugün  Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  ülkemiz için ilan ettiği cumhuriyetimizin  95. yılını kutlamak üzere hep birlikte burada bulunuyoruz . Bugün özgür bir ülkede yaşıyorsak , insan haklarına , demokrasiye önem veriliyorsa bunların hepsini  Cumhuriyete borçluyuz.

Cumhuriyet demek   yaşamak demektir , özgürlük demektir ,  halkın egemenliği , halkın iradesi demektir . 

Bize bunu hediye eden Gazi Mustafa Kemal , silah arkadaşları ve Mehmetçiklerimize çok şey borçluyuz . Bugün Cumhuriyet olmasaydı çok başka bir  durumda olabilirdik . Ülkemiz gelişmemiş ve kalkınmamış olabilirdi .  Halkın egemenliği diye bir şey olmazdı ve kimse hakkını arayamazdı . Böylece insanlar yaşamaktan zevk almaz ve devlete güven duymazdı . Onun için  Cumhuriyet’in değerini bilelim ve onu sonsuza  kadar koruyalım .  Ona sahip çıkalım .  Büyük Önderimiz olan Ulu Önder  Gazi Mustafa Kemal Atatürk , silah arkadaşları ve Mehmetçiklerimizi en içten dualarımla anıyorum ve onlara Yüce Allah’tan rahmet diliyorum . Işıklar içinde uyusun o güzel insanlar, yiğitler , kahramanlar… 

Beni dinlediğinizi için hepinize çok teşekkür ederim . Sevgi, saygı ve Cumhuriyet ile kalın..


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top