Yaşınız İlerledikçe Rolünüz Değişmediği Halde , Hak ve Sorumluluklarınızda Değişiklik Oldu Mu? Örnekler Veriniz. 6. sınıf sosyal bilgiler


Yaşınız İlerledikçe  Rolünüz Değişmediği Halde Hak ve Sorumluluklarınızda  Değişiklik Oldu Mu? Örnekler Veriniz. 6. sınıf sosyal bilgiler

Yaşım ilerlediği halde hala öğrenciyim fakat hak ve sorumluluklarımda değişiklikler meydana geldi . Bana verilen hakların neler olduğunun farkındayım ve haklarımı kullanıyorum . Artık eskisine göre daha fazla büyüdüğüm için sorumluluklarım da artmış oldu . Artık daha planlı ve programlı çalışıyorum .

Odamı daha düzenli topluyorum ve kıyafetlerimi odanın bir kenarına atmıyorum . Derslerime daha çok çalışıyorum ve ödevlerimi artık  tam zamanda yapıyorum . Ailemin işi olduğu zaman tatil günlerimde onlara elimden geldiği kadar yardım ediyorum .

Annem evleri süpürürken oyuncaklarımı yerde bırakmıyorum . Annem bulaşıkları yıkarken küçük kardeşimi ben uyutuyorum ve onunla ilgileniyorum . Babam bahçede elma toplarken  ona yardım ediyorum , kovayı uzatıyorum , topladığı elmaları  eve götürüyorum . Aileme yardım ettiğim için onlarda beni her hafta sonu alışveriş merkezine götürüyor ve orada istediğim oyunları oynuyorum . Çünkü ailem benim mutlu olmamı istiyor .  Annem istemediğim  halde bana zorla yemek yedirmiyor . Çünkü neyi yemek istediğimi ben bilirim ve canımın istemediği bir şeyi artık zorla yemiyorum . Çünkü bu benim en doğal hakkım . Ama eskiden annem küçük olduğum için bazı zamanlarda  zorla yemek yediriyordu .  İstediğim  zaman dışarı çıkıp babamla birlikte bisiklet sürüyoruz . Her gün belli saatlerde kitap okuma saatleri düzenliyoruz ve herkes sevdiği kitabı okuyor ve böylece vakit çok güzel geçmiş oluyor .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top