''Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır'' Sözü Size Neleri Çağrıştırmaktadır? Açıklayınız .


''Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır''  Sözü Size Neleri Çağrıştırmaktadır?  Açıklayınız .

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk vatanını seven insanın  çok çalışması gerektiğini , üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğini anlatmak istemiştir . Vatan içinde doğup büyüdüğümüz , özgürce yaşadığımız toprak parçasıdır . Vatanını seven bir insan vatanına karşı görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışmalıdır .

Örneğin; öğretmen olan bir eğitimci çok  iyi bir öğretmen olmaya çalışmalı , çocuklara vatan sevgisini aşılamalıdır ; doktor olan bir kimse iyi bir doktor olmalı, dünya çapında tanınmalı ve ülkesini üstün başarıları ile temsil etmelidir .

Vatanını çok seven kişi yaşadığı yerin havasını , suyunu, toprağını temiz tutmalıdır . İçinde yaşadığı bu cennet vatanının kıymetini bilmeli , ayak bastığı her toprak parçasında şehitlerimizin o kutsal kanı olduğunu asla aklından çıkarmamalıdır . Bilim insanları ülkemizi geliştirme için icatlar, buluşlar yapmalıdır . Yerli ürünlerin üretilmesine öncelik verilmeli, ithalattan çok  ihracata önem vermelidir. Ülkemiz, vatanımız , kendi ayakları üzerinde güçlü bir şekilde durabilmelidir . Vatanı seven her insan çok ama çok çalışmalı , ilim ve fen yolunda ilerlemelidir , vatanına asla ihanet etmemelidir . Herkes üzerine düşen sorumluluktan asla kaçmamalıdır .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top