Toplumun Tüm Kesimlerinin Bir Su Teknesinin Başında Bir Araya Gelebileceğinin İspatıdır Ebru Sözünden Ne Anlıyorsunuz ?


Toplumun Tüm  Kesimlerinin  Bir Su Teknesinin Başında  Bir Araya Gelebileceğinin İspatıdır Ebru  Sözünden Ne Anlıyorsunuz ?

Geleneksel sanatlarımızın hepsi insana ayrı bir duygu vermektedir . Ebru sanatı da  her insanın , özgürce yapabildiği , suya duygu ve düşüncelerini  aktarabildiği ve bunu resmedebildiği bir sanat olmasından dolayı çok önemlidir .  Toplumdan her kesimi bir arada tutabilecek olan , insanların birlik ve  beraberlik için de bu sanatı icra ettikleri  görülür .

Çünkü ebru sanatı toplumun her kesimden insanları bir araya getiren bütünleştirici , birleştirici bir  sanat olduğu için çok önemli bir yere sahiptir . 

Sanatın insanları birleştirdiği hiç kimse arasında zengin  , fakir ayrımı yapmadığı da görülüyor . Çünkü sanat tek bir kişiye özel değildir , sanat evrenseldir ve her insan  istediği sanat dalı ile  özgürce uğraşabilir ve özgün eserler ortaya koyabilir . Ebru sanatı insanın gün içinde yaşadığı sıkıntıları unutturan bir sanattır . Çünkü onu yaparken kendimizi öle bir kaptırıyoruz ki içimizde  hiçbir sıkıntı ve dert kalmıyor . Böylece günlük stresimizi de ebru sanatı sayesinde atmış oluyoruz . Bunun için her birimiz mutlaka bir sanat dalı ile ilgilenmeliyiz ve bu sayede birlik , beraberlik içinde sanat yapmanın zevkini yaşamalıyız .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top