Sosyal Hayatta İş Bölümünün Önemi Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?


Sosyal Hayatta İş Bölümünün Önemi Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

Evde,  çevremizde , okulda ,  iş yerinde toplumsal iş bölümünün  olması  gerekir . Çünkü iş bölümü yapıldığı zaman işler daha kısa zamanda çözülür . Herkes üzerine düştüğü zaman daha kaliteli bir hayat geçirmiş oluruz . Her insanın ilgileri ve yetenekleri farklıdır .

İnsanlar bu ilgi ve yetenekleri doğrultunda farklı iş bölümlerinde çalışır . Farklılıkların olması da  çalışmayı daha çok gerektirir ve daha iyi işler ortaya çıkar .

İş bölümü yapıldığı zaman daha az emek ve daha az zaman harcanmış olur . İş bölümü  o iş alanındaki bireyin uzmanlaşmasını sağlar .  Uzmanlaşan kişi de işini en iyi şekilde ve severek yapar . Böylece içinde yaşadığı topluma da faydalı ve nitelikli bir insan olmuş olur . İş bölümünün olması , iş bölümünün paylaşılması insanlar arasında sorumluluk duygusunun gelişmesini sağlar . Sorumluluk duygusuna sahip olan insanlar da yaşadığı toplumu geliştirmek için var gücü  ile çalışmaya ve ilerlemeye devam eder .

İnsanlar arasındaki dayanışma artar. İşte tüm bunlardan dolayı sosyal hayatta iş bölümü olmalıdır ve işler  daha iyi bir şekilde  yapılmalıdır .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top