Sosyal Bilgiler Dersinden Beklentileriniz Nelerdir? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.


Sosyal Bilgiler Dersinden Beklentileriniz Nelerdir? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Sosyal Bilgiler dersi kişiyi  toplumsal yaşama hazırlayan bir derstir . Burada öğrendiğim bilgiler sayesinde toplumsal yaşamla iç içe olmayı düşünüyorum . Ülkemi ve dünyayı ilgilendiren önemli konular hakkında bilgi sahibi olacağım . Demokratik ve çağdaş  bir insan olmak için  çalışacağım . Vatanımızın daha çok gelişmesi için üretken bir birey olmayı öğreneceğim .

Sosyal Bilgiler dersi sayesinde görevlerimin ve sorumluluklarımın neler olduğunun farkına varacağım ve bu görevleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım .

Daha bilinçli bir  yurttaş olacağım . Sosyal Bilgiler dersi sayesinde  ekonominin temel kavramlarının eler olduğunu öğreneceğim , mesleklerin neler olduğunu öğreneceğim, çalışmanın toplumsal hayattaki yeri ve önemini , her mesleğin değerli ve gerekli olduğunu öğreneceğim . Vatanıma, milletime, bayrağıma daha çok sahip çıkacağım . Farkındalıklarımızla bir bütün olabileceğiz . Sosyal Bilgiler dersi sayesinde hukuk kurallarının herkes için  bağlayıcı olduğunu öğreneceğim . Çevremle daha çok  etkileşim halinde olacağım . Haklarımı bilen  ve kullanan bir birey olacağım . Ülkemin her yöresinin gelenek  ve görenekleri hakkında bilgiler öğreneceğim . Sosyal Bilgiler Programının değerleri ve becerileri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışacağım ve bunları yaşamımda uygulamaya çalışacağım . Tarih, coğrafya, arkeoloji, antropoloji, ekonomi vb gibi dersler hakkında genel olarak fikir sahibi olacağım .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top