Niçin Selamlaşırız ? Selamlaşmanın Okul Ve Ev Hayatındaki Önemini Örneklerler Açıklayınız .


Niçin Selamlaşırız ? Selamlaşmanın Okul Ve  Ev Hayatındaki Önemini Örneklerler Açıklayınız .

İnsanların hal ve hatırını sormak için , onlar ile samimi  bir muhabbet kurmak için , mutlu olmak için ve iletişim ihtiyacımızı karşılamak için selamlaşırız .  Selamlaşmak  insanlar arasındaki sevgiyi ve saygıyı çoğaltır . Selam alan da selam veren de  çok iyi bir şey yapmış olur . Çünkü selamlaşmak insanlar arasındaki muhabbet bağını artırır .

Bunun için her zaman ve her yerde gördüğümüz , tanıdığımız , sevdiğimiz ya da sevmediğimiz insanlara selam vermeliyiz .

Selam vererek aradaki  kötü duyguları da yok etmiş oluruz . Okulda arkadaşlarımızla selamlaşarak onlar ile  daha etkin bir iletişim halinde olmuş oluruz . Öğretmenimiz ile, okul müdürümüz ve okulun diğer çalışanları ile selamlaşarak hem kendimizi mutlu etmiş oluruz hem de onları mutlu etmiş oluruz ve aynı zamanda onlara saygımızı da ifade etmiş oluruz . Evde anne ve babamızla selamlaşırız . Böylece ailemiz ile aramızdaki bağ daha da güçlenir. Babamız işten geldiğinde annemiz ile selamlaşır , annemiz de babamız  ile selamlaşır ve böylece çocuklar da mutlu olur ve mutlu bir aile ortamı sağlanmış olur . Ayrıca dinimizde selamlaşmanın yeri de çok ayrıdır . Çünkü insana gülümsemenin bile bir sadaka olduğu söylenmektedir . Bunun için her zaman selamlaşalım ve selamlaşmadan  asla vazgeçmeyelim .  İnsanlar arasında sevgi bağımızın artması için ,  barış içinde , kardeşlik içinde yaşamak için selamlaşmadan geçmeyelim .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top