Dünyada Barış Olması Bize Neler Kazandırır ? Yazınız .


Dünyada Barış Olması Bize Neler Kazandırır ? Yazınız .

Dünyada barışın olması , barışın daim olması insanlar arasındaki dayanışmayı artırır . Sevgi çoğalır , saygı çoğalır .  Savaş olmadığı zaman da kardeşlik daim olur . Hiçbir insan savaş olmadığı için   hayatını kaybetmek zorunda kalmaz . Dünyada barış olunca , insanlık olunca canlı bomba diye kimseler de olmaz . Dünyada terör sorunu diye bir kavram da olmaz . Her zaman insanlar barış , huzur ve mutluluk içinde yaşamaya devam eder . 

İnsanlar kendilerini güvende hissederler ve bilim ve fen yolunda ilerlemeye devam ederler . Barışın olması insanlığı daha çok geliştirir .

İnsanlar kin ve nefret duygusuna sahip olmazlar .  Hoşgörünün , insanlığın , insan onuruna yakışır şekilde yaşayanların sayısı artar.  Ülkeler arasındaki sınır  kavgaları ortadan kalkar . Dünyada savaş olmadığı için silahlar da ortadan kalkar ve insanlar ölmez . Silahlar ortadan kalktığı için çevremiz de daha yaşanılır ve daha temiz bir çevre olur . Çıkar çatışmaları ortadan kalkar . İnsanlar arasında birlik , beraberlik ve dayanışma ruhu artar . Dünyada barışın daim olması  , din , ırk , dil , mezhep ayrımını da ortadan kaldırmış olur . Mutluluklar ve sevinçler paylaşılır . İnsanlar yaşar , insanlık yaşar ,  cinayetler, hırsızlıklar , toplumsal kargaşalar sona erer . Herkes  güzel bir dünyada, temiz bir çevrede yaşamanın tadını çıkarmaya devam eder .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top