Bazı insanların göçmen karşıtı olmalarının, göçmenlere yönelik ön yargı ve kalıp yargı kurmalarının sebepleri neler olabilir? Tartışınız .


Bazı insanların göçmen karşıtı olmalarının, göçmenlere yönelik ön yargı ve kalıp yargı kurmalarının sebepleri neler olabilir? Tartışınız .

Bazı insanlar göçmen karşıtı olmakta ve kendi ülkelerine göçmenleri almak istememektedirler . Çünkü gelen göçmenlere karşı ön yargılı davranılmakta , onların dış görünüşüne bakılarak , konuşma şekline bakılarak onlar hakkında olumsuz yargılara varılmaktadır . Bu son derece yanlıştır . İnsanları tanımadan onlar hakkında ön yargılı olmamalıyız .

Ama bazen de göçmen kişilerden bazıları geldiği ülkenin insanlarına zarar verebiliyor . Hırsızlık yapabiliyor ve daha farklı yanlış şeyler yapabiliyor .

Bu insanların da ülkemize girmeden eğitilmesi gerekiyor . Ön yargı ile yaklaşılmaması için bu insanların bir denetimden geçmesi gerektiğini düşünenenlerdenim . Elbette hepsini  genellemiyorum . Çoğu iyi insanlar olabiliyor fakat içinde birkaç kişi de çıkabiliyor. Bu da inkar edilemez bir gerçektir . Yine  göçmen kardeşlerimizi iyice tanımadan onlar hakkında hemen  yanlış şeyler düşünmemeliyiz . Çünkü onlar zaten ülkelerinden ayrılmak zorunda kalmışlar ve bizim ülkemizi güvenilecek bir ülke olarak görmüşlerdir . Bize düşen de o kardeşlerimize sahip çıkmak , onların yanlış yapmasını engellemek ve onlara her türlü desteği , elimizden geldiği kadar vermektir .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top