Ailenizle Birlikte Hangi Etkinlikleri Yapıyorsunuz ? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız. 5. sınıf sosyal bilgiler


Ailenizle Birlikte Hangi Etkinlikleri Yapıyorsunuz ? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız. 5. sınıf sosyal bilgiler

Her insanın  ailesi kendisi için çok değerlidir . Benim ailem de benim için çok değerlidir . Ailem ile birlikte  kaliteli vakit geçirmeye çalışıyoruz . Annem ve babam  çalıştığı için benimle sürekli ilgilenemiyorlar fakat işten çıkar çıkmaz eve geldiklerinde bana sarılıyor ve beni seviyorlar .

Annem ve babam akşam olunca   kitap okumaya başlar . Onlar her gün belli saatlerde kitap okuma saati düzenlediği için beni de buna dahil ettiler .

Bunun için de benim yaşıma uygun olan kitaplar aldılar ve haftada bir kitap bitiriyorum . Hafta sonları ailem ile birlikte piknik yapmaya gidiyoruz . Alışveriş merkezine gidiyoruz ve oradan da sevdiğimiz kitaplardan satın alıyoruz . Babamla birlikte her perşembe satranç oynuyoruz . Satranç oynamak da çok zevkli ve zeka geliştirici bir oyun olduğu için bu oyundan çok zevk alıyorum . Annemin anı tutma alışkanlığı var . Bana da anılarımızı yazmayı teklif etti ve bana çok güzel bir anı defteri aldı . Her gün o deftere anılarımı yazıyorum , annem de kendi anılarını kendi defterine yazıyor . Böylece güzel vakitler geçiriyoruz ve güzel etkinlikler yapmış oluyoruz .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top