Memleketimizin En Bakımlı , En Şirin , En Güzel Yerlerini Üç Buçuk Kirli Ayaklarıyla Çiğneyen Düşmanı Mağlup Eden Zaferin Sırrı Nerededir Bilir Misiniz ? Orduların Sevk ve İdaresinde Bilim ve Teknik Prensiplerini Rehber Kabul Etmektedir . Atatürk'ün Bu Sözünü Açıklayınız .


Memleketimizin En Bakımlı , En Şirin , En Güzel Yerlerini Üç Buçuk Kirli Ayaklarıyla Çiğneyen  Düşmanı Mağlup Eden  Zaferin Sırrı Nerededir Bilir Misiniz ? Orduların Sevk ve İdaresinde Bilim ve  Teknik Prensiplerini Rehber Kabul Etmektedir . Atatürk'ün Bu Sözünü Açıklayınız .

Vatanımızın  cennet topraklarını işgal eden düşmanları yenmenin tek sırrı ordumuzun disiplinli bir şekildeçalışması , azimli ve kararlı olmasıdır .

Bilimsel gelişmeleri takip eden,  askeri alanda ortaya çıkan bilimsel gelişmeleri  inceleyen ordumuz da düşmanı  vatanımızdan kovmuştur.  Askeri alanda dünyada olan gelişmeleri takip etmeliyiz.

Disiplinli ordu , başarılı ordu ancak bilim ve teknik gelişmeleri takip etmekle ortaya çıkar . Ordumuzun daha güçlü olması için , dünyada birinci sıraya gelmesi için kendi  silahlarımızı ,  tanklarımızı , ulaşım araçlarımızı üretmeliyiz .  Dünyadaki askeri yönden  gelişmeleri , yenilikleri takip etmeliyiz . Gelişmiş ülkelerin orduları hangi teçhizatı kullanıyor ,  neler üretiyor bu konuda düşünmeliyiz ve bizler de bu alanda çalışmalar yaparak dünyaya örnek bir ordu olmaya çalışmalıyız . Çünkü ordumuz ancak bilim ve teknoloji ile gelişir ve düşmanı yok eder . Güzel memeleketimizin bir daha işgal altında olmaması için  gözümüzü açık tutmalıyız .  Dünyadaki tüm gelişmeleri takip etmeliyiz , deney ve gözlemler yapmalıyız , araştrımalarda bulunmalıyız ve gelişmeye ve ilerlemeye devam etmeliyiz .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)