Bir Ülkenin Kalkınmasında Sorumluluk Sahibi Olmak Neden Önemlidir ? Kalkınmada Birey Olarak Bize Düşen Görevler Nelerdir ? Yazınız .

Bir Ülkenin Kalkınmasında Sorumluluk Sahibi Olmak Neden Önemlidir ? Kalkınmada Birey Olarak Bize Düşen Görevler Nelerdir ? Yazınız .

Ülkemizin kalkınmasında sorumluluk sahibi olmak ülkemizin daha çok gelişmesini ve daha çok ilerlemesini sağlar . Birey olarak hem kendimiz için , geleceğimiz için sorumluluk almalıyız , hem de ülkemizin kalkınması ve bir dünya gücü haline gelmesi için sorumluluk almalıyız . Sorumluluk almak bize  ait olma , kendimizi güvende hissetme duygusu verir . Kalkınmada birey olarak bize düşen görevler ise her zaman olduğu gibi  hiç durmadan çalışmaya , alın teri ile çalışmaya devam etmektir . Bunun için de eğitime, özellile de milli eğitime önem verilmelidir . 

Çocuklarımız okullarda iyi bir eğitim süzgecinden geçirilmeli , bilim ve teknoloji ile ilgilenmelidir . Gündemde ve dünyada olan gelişmeler takip edilmeli ve bunlar bir yere  kaydedilmelidir . Birey olarak vatanımıza , milletimize daha faydalı olmak için daha çok çalışmalı ve daha çok kalkınmalıyız .

Lafta milliyetçi , vatansever gibi görünmemeliyiz . Bunu hayata geçirmeli , uygulamalıyız . İlim ve fen yolunda ilerlemeli ve Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizin kalkınması gerektiği sözlerini aklımızın bir köşesinde tutmalıyız . Mesleğimiz her ne ise o mesleği en iyi şekilde icra etmeliyiz . Örneğin ;  anne isek  etkin bir anne olmalı , çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz , öğretmensek  nitelikli bir öğretmen olmalı ve kaliteli, nitelikli öğrenciler yetiştirmeliyiz ; doktor isek yeni tedavi yöntemleri geliştirmeli ,  kimi hastalıkların tedavisinde kullanılacak ilaçları bulmalıyız . Yani ne isek onu en iyi şekilde yapmalı ve ülkemizin daha çok kalkınması ve gelişmesine katkıda bulunmalıyız . Sorumluluk almak isteyene düşen görev de bunlar olmalıdır .  Her alanda gelişmeli ve çok gelişmiş bir ülke olmalı , kendi yerli ürünlerimizi piyasaya sunmalıyız . İthaldan çok ihraç etmeli ve dev bir ekonomiye sahip olmalıyız .0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top