Ödev Konularınıza İlişkin Araştırma Yaparken Nasıl Bir Yol İzlersiniz ?

Ödev Konularınıza İlişkin Araştırma Yaparken Nasıl Bir Yol İzlersiniz ?

Ödev konularına ilişkin araştırma yaparken şunları yaparım :
- Öncelikle ödevimin ne olduğunu iyi  bir şekilde anlarım ve ödevimdeki konuların ne olduğunu iyi bir şekilde tanımlarım . Ödevimle ilgili araştırma yapmadan önce kendime o ödev ile ilgili küçük bir doysa alırım . Dosyanın içine koymak amacı ile çizgisiz  kağıt alırım . Daha sonra  ödevimi araştırmaya koyulurum .  

Ödevimi araştırmak için kütüphaneye gider ve oradaki kitaplardan faydalınır ve ödevimdeki konular ile ilgili bilgi sahibi olurum .

Oradan öğrendiğim bilgiler kağıda yazar ve ve yazdığım bilgiler dosyamda saklarım . Daha sonra eve gidince internetten de ödevim ile ilgili kısa bir araştırma yaparım , internette daha farklı bilgiler varsa oradan da o bilgileri yazarım ve hepsini bir düzen halinde hazırlayıp dosyama eklerim .
En son olarak ise ödevimi okul zamanı okula götürür ve sunum sırası bana geldiğinde sunumumu yapar ve hazırladığım dosyadaki bilgileri öğretmene teslim ederim . Böylece  amacıma ulaşmış olurum .  Eğer ödevimi araştırırken belli kurallara göre hareket etmemiş olsaydım , herhangi bir plan ve program dahilinde olmadan hareket etseydim ve sadece bir kaynaktan bilgi alsaydım amacıma hizmet oetmemiş olur ve farklı bilgiler de öğrenmemiş olurdum .  Güvenilir kaynaklardan bilgi aldığım için amacıma hizmet ettim ve ödevimi en güzel şekilde hazırlamış oldum .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)