Devletimizin Yöneticileri İstedikleri Her Şeyi Yapabilirler mi ?

Devletimizin Yöneticileri İstedikleri Her  Şeyi Yapabilirler mi ?

Devletin başında bulunan yöneticiler yani Cumhurbaşkanı , Başbakan gibi kişiler her istediğini yapamazlar . Çünkü devletin mahkemeleri vardır , anayasası vardır . Hukukta devletin başında bulunan kişiler ile ilgili bilgiler verilmiş ve neleri yapıp neleri yapamayacağı açıkça ifade edilmiştir . Mesela hiçbir devlet büyüğü doğrudan ya da  dolaylı olarak terör örgütlerine destek veremez , devletin malını sömüremez , torpil kullanarak yakınlarını başa geçiremez .

Çünkü belli hükümler , belli kurallar vardır ve devlet yöneticileri de bu kurallara mutlaka uymalıdır .

Eğer başa geçen her devlet yöneticisi istediği gibi hareket ederse o zaman ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti olan bir ülkeden çıkar ve baskı ve diktatörlüğün hüküm sürdüğü bir ülke olur . Ülkemizde demokrasi olduğu için ve demokraside olması gereken kuralların da ne olduğu belirtildiği için hiçbir yönetici kafasına göre hüküm veremez . Devlet  yöneticileri ancak milletin faydasına olan ileride kamuoyunun da desteğini , görüşlerini alarak millet için iyi işler yapar . Eğer devlet yöneticileri astığım astık , kestiğim kestik düşüncesi ile hareket eder , kurallara ve düzene uymazsa o zaman ülkemiz de gelişmez ve ilerlemez. O yöneticiye karşı nefret daha da çoğalır . Bundan dolyı devlet yöneticileri her istediğini yapmaya çalışmamalı ancak milletin faydasına olan işleri yapmak için azimle çalışmaya devam etmelidirler .0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top