Gezdiğiniz Yerler İle İlgili Neler Hissedersiniz ?

Gezdiğiniz   Yerler İle İlgili Neler Hissedersiniz ?

İnsan hep aynı yerde durmak istemez . Aynı yerde yıllarca kalanlar   başka memleketleri , başka ülkeleri de merak eder ve oralara da gitmek ister .  Başka yerleri gezip görmek insanı her şeyden önce çok mutlu eder . Çünkü kısa süreliğine de olsa bir yerden başka bir yere gidiyorsunuzdur . Başka yerlerin kültürünü tanımak , yöresel oyunlarını öğrenmek , yemeklerini tatmak , tarihi ve doğal güzelliklerini görüp gezmek insana çok şey katar . Hani bir söz vardır ya çok gezen mi bilir, çok okuyan mı ?

Bunun cevabı tartışılır belki ama bana göre çok gezen daha çok bilir . Çünkü gezdiğimiz yerler bizim daha çok duyu organımıza hitap eder ve daha çok şeyler öğrendiğimiz için daha kalıcı olur .


Gezmek , görmek , eğlenmek insanı mutlu ve özgür kılar . Kişinin farklı yerleri gezmesi görmesi için belli bir maddi imkanı olması gerekir . İlla çok zengin olmaya da gerek yok . Size yakın olan farklı şehirlere gitmek bile kişiyi mutlu eder bence . Örneğin ben geçen yıl İstanbul’a gitmiştim . Orada birçok tarihi ve doğal güzellikler ile karşı karşıya kalmıştım . Hayatımda ilk defa deniz görmüş , vapura binmiş ve denizi doya doya içime çekmiştim . O kadar güzel bir duyguydu ki farklı yerleri görmek anlatamam . Burada çok farklı şeyler de öğrendim ve daha da bilgilendim . Gezdiğimiz yerler hayatın tadını çıkarmamızı sağlar ve yaşamdan daha çok zevk alırız .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top