Milli Birlik Ve Beraberliğimize Katkı Sağlamak İçin Önerileriniz Nelerdir ?

Milli Birlik Ve Beraberliğimize Katkı Sağlamak İçin Önerileriniz Nelerdir ?

Milli birlik ve beraberlik  milletleri ayakta tutan , dayanışmayı sağlayan en önemli unsurlardan bir tanesidir . Milli birlik ve beraberliğin ülkemizde en önemli göstergesi Kuruluş Savaşı yıllarında olmuştur . Yine yakın bir zaman içinde yaşanmış olan 15 Temmuz darbe girişimi sırasında halkımız sokaklara dökülmüş ve vatan için , cumhuriyet için , huzur ve güven için milli birlik ve beraberlik içinde hareket etmişlerdir . Milli birlik ve beraberliğimize katkı sağlamak için şunlar yapılmalıdır :
-  Milli birlik ve beraberliğin daim olması için Türk diline sahip çıkmalı , onu korumalı ve yabancı dillerin boyunduruğu altına girmesine izin vermemeliyiz . Her zaman Türkçe konuşmalı , açtığımız iş yerlerinde de Türkçe adlar kullanmalı özenti olmamalıyız .

- Milli kültürümüze sahip çıkmalı , maddi ve manevi değerlerimiz korunmalı ve bunlar yaşatılmalıdır .

-  Geçmişimizi iyi bilmeli , yani milli tarihimize sahip çıkılmalı , geçmişte yaşanmış hataların tekrarlanması için geçmiş iyi bir şekilde gözden geçirilmelidir .
- Milli eğitime önem vermeli ve tüm yurttaşların eğitim alması ve vatanına faydalı olunması sağlanmalıdır .
- Ülke  iç ve dış tehditler ile uğraşırken bizler de devletimizin yanında olmalı ve devletimize her türlü desteği vermeliyiz .
- Milli ekonomiye önem verilmeli  ve kendi üreticimizin ürünlerini almaya dikkat etmeliyiz .
- Vatan ve millet sevgisini , milli birlik ve beraberliğin ne kadar kutsal ve önemli bir kavram olduğunu daha küçük yaşlardayken çocuklarımıza öğretmeliyiz .
- Millet olarak amaç birliği, ülkü birliği içinde hareket etmeliyiz .
- Bayrağımıza sahip çıkmalı ve ona değer vermeliyiz .

- Her türlü değerlerimize sonsuza dek sahip çıkmalı ve vatan zor duruma düştüğünde düşünmeden bile canımızı vermeliyiz .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top