Maddi Yardımda Bulunmanın Topluma Ne Gibi Katkıları Vardır ? Örnek Veriniz

Maddi Yardımda Bulunmanın Topluma Ne Gibi Katkıları Vardır  ? Örnek Veriniz

Bir kişiye , bir aileye ya da bir kuruma maddi yarımda bulunmanın topluma çok fazla katkıları olmaktadır . Maddi imkanı çok iyi olan , hayırsever insanlar maddi durumu olmayan kimselere yarım ederek onları topluma kazandırır . Örneğin zengin bir iş adamı yoksul bir ailenin zeki çocuğunu okutur ve o çocuğun ilerde iyi bir meslek sahibi olması için ona her türlü imkanı sağlar . Bu maddi yardımla okulunu başarı ile bitiren bu yoksul çocuk da ailesine , topluma , vatanına ve milletine faydalı bir insan olur .

Bu çocuk da kendisi iş sahibi olduğunda maddi durumu iyi olmayan başka çocuklara elinden gelen her  türlü yarımı eder ve başka başka çocukların yetişmesini ve toplumuna faydalı olmasını sağlar .

 Böylece toplumda birlik ve beraberlik duygusu artar , toplum dayanışması güçlenir ve güçlü olan güçsüze yardım ederek çevresine örnek olur . Herhangi bir kuruma bağış yapmak da aynı şekilde olumlu sonuçlar doğurur . Örneğin sivil toplum kuruluşlarına yarım eden zengin kimseler aynı zamanda topluma hizmet etmiş olur . Çünkü Sivil toplum kuruluşlarının amacı da zaten topluma iyi bir şekilde hizmet vermektir . Eğitim ile ilgili , sağlık ile ilgili ile ve diğer bölümler ile ilgili sivil toplum kuruluşları aldıkları bu bağışlarla vatandaşlara faydalı bir kurum olurlar ve böylece hem toplum iyi hizmet almış olur  hem de toplumdaki kardeşlik duygusu gelişmiş olur .0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top